O nas

fundacja dzieciom wspolnota
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” jest organizacją pożytku publicznego, działającą od 1998 roku. Po kilku latach działalności, gdy Fundacja miała już ponad 2000 podopiecznych, okazało się, że sama pomoc finansowa to za mało. Dzieci chore i niepełnosprawne oprócz specjalistycznego leczenia potrzebują systematycznej i intensywnej rehabilitacji. Państwowa służba zdrowia nie zapewnia jej w wystarczającym wymiarze, dlatego pojawił się pomysł, aby w ramach Fundacji powstało miejsce, w którym bezpłatnie będą ćwiczyć mali pacjenci.
W siedzibie Fundacji przy ul. Łomiańskiej 5 w Warszawie, w garażu, powstała sala rehabilitacji ruchowej oraz gabinet terapii logopedycznej i psychologicznej. Był 2004 rok. Pierwszą rehabilitantką została Kadrija Płocharska – mama jednego z podopiecznych Fundacji, która była wykwalifikowaną fizjoterapeutką i nauczycielką wychowania fizycznego.
lata działalności
Ośrodki Rehabilitacyjne
Pacjentów rocznie
terapii rocznie
amicus_logo_NEWDzięki 1% podatku, wsparciu ze strony sponsorów i dofinansowaniu przez Marszałka Województwa Mazowieckiego w 2010 roku został uruchomiony Ośrodek Rehabilitacji AMICUS.  Nad poprawą sprawności dzieci pracuje kadra specjalistów, mająca do dyspozycji przestronne sale rehabilitacyjne, gabinety indywidualnej terapii oraz nowoczesny sprzęt.
biomicus_logo_NEWJedna placówka nie zaspokoiła potrzeb kilkudziesięciu tysięcy podopiecznych Fundacji, kolejka oczekujących na turnusy rehabilitacyjne rosła. W 2013 roku powstał drugi ośrodek – BIOMICUS. Wyróżnia się on otwartością na innowacje – to tu zadebiutował polski wynalazek – PRODROBOT, czyli trenażer chodu dla dzieci z chorobami neurologicznymi.
cemicus_logo_NEWPodopieczni Fundacji dorastają, osiągają pełnoletność, jednak wciąż potrzebują usprawniania. Oferta rehabilitacji dla dorosłych ze strony NFZ-u jest jeszcze mniejsza niż dla dzieci, stąd pomysł na otwarcie ośrodka CEMICUS, który specjalizuje się w pracy z osobami dorosłymi. Poza fizjoterapią, terapią neuropsychologiczną i neurologopedyczną prowadzona jest w nim aktywizacja społeczna, odbywają się szkolenia i warsztaty. Ośrodek Rehabilitacji CEMICUS działa od 2014 roku.

abc logo

Nasze doświadczenie to 13 lat pracy z podopiecznymi Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Mali pacjenci dorośli, a my wraz z upływem czasu rozszerzamy ofertę rehabilitacyjną, nieustannie podnosimy kwalifikacje, szkolimy się i wprowadzamy innowacje. Otworzyliśmy się na pacjentów spoza Fundacji, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Na czas turnusów rehabilitacyjnych zapewniamy zakwaterowanie w pięciu fundacyjnych hostelach w Warszawie.
ABC Rehabilitacji to AMICUS, BIOMICUS, CEMICUS – miejsca, w których zdarzają się cuda. Niektórzy nasi pacjenci nie byli w stanie poruszać się samodzielnie. Teraz biegają. Niektórzy mieli trudności z rozwinięciem mowy, a teraz potrafią się komunikować. Niepełnosprawnych dzieci nie można skazać na bezczynność. Należy dbać o to, by mogły się rozwijać i pracować nad poprawą swojej kondycji.