O nas

fundacja dzieciom wspolnota

Po kilku latach działalności, gdy Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” miała już ponad 2000 podopiecznych, okazało się, że sama pomoc finansowa to za mało. Dzieci chore i niepełnosprawne oprócz specjalistycznego leczenia potrzebują systematycznej i intensywnej rehabilitacji. Państwowa służba zdrowia nie zapewnia jej w wystarczającym wymiarze, dlatego pojawił się pomysł, aby w ramach Fundacji powstało miejsce, w którym bezpłatnie będą ćwiczyć mali pacjenci.

W siedzibie Fundacji przy ul. Łomiańskiej 5 w Warszawie, w garażu, powstała sala rehabilitacji ruchowej oraz gabinet terapii logopedycznej i psychologicznej. Był 2004 rok. Pierwszą rehabilitantką została Kadrija Płocharska – mama jednego z podopiecznych Fundacji, która jest wykwalifikowaną fizjoterapeutką i nauczycielką wychowania fizycznego.

ABC_nagłówki_strona

ABC_nagłówki_strona2

ABC_nagłówki_strona3

Nasze doświadczenie to 13 lat pracy z podopiecznymi Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Mali pacjenci dorośli, a my wraz z upływem czasu rozszerzamy ofertę rehabilitacyjną, nieustannie podnosimy kwalifikacje, szkolimy się i wprowadzamy innowacje. Otworzyliśmy się na pacjentów spoza Fundacji, zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Na czas turnusów rehabilitacyjnych zapewniamy zakwaterowanie w pięciu fundacyjnych hostelach w Warszawie.

ABC Rehabilitacji to AMICUS, BIOMICUS, CEMICUS – miejsca, w których zdarzają się cuda. Niektórzy nasi pacjenci nie byli w stanie poruszać się samodzielnie. Teraz biegają. Niektórzy mieli trudności z rozwinięciem mowy, a teraz potrafią się komunikować. Niepełnosprawnych dzieci nie można skazać na bezczynność. Należy dbać o to, by mogły się rozwijać i pracować nad poprawą swojej kondycji.